Hakkımızda

 

SEDA İLHAN

Uzman Hemşire

Evdenbiri babyspa & danışmanlık Merkezinin kurucularından Seda İLHAN 23.09.1984 tarihinde doğmuştur. İlk ve Ortaöğrenimini Karadeniz Ereğli’de bitirmiş, 2004-2008 yılları arasında lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik bölümünde, 2015-2019 yılları arasında Okan Üniversitesi Çocuk Sağlığı  ve Hastalıkları Bölümünde Yüksek Lisans eğitimini  tamamlamıştır.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi yenidoğan yoğun bakım ünitesinde 4 sene çalıştıktan sonra özel bir kurumda Yenidoğan yoğun bakım ve bebek odası sorumlu hemşiresi olarak mesleğini sürdürmektedir.

Bu süreçte Emzirme Danışmanlığı, İlkyardım Eğitici Eğitmenliği, Doğum Koçluğu, Uluslararası Bebek Masaj Eğitmenliği gibi birçok sertifika almıştır.

2008 yılından beri prematüre bebek bakımı ve prematüre ebeveyn danışmanlığı konusunda uzmanlaşmış olan Seda İlhan, çeşitli kurumlarda ve evlerde ebeveynlere prematüre bebek bakımı, emzirme danışmanlığı, doğuma destek, bebek masaj eğitimi ve ilkyardım eğitimlerini uzman ekibiyle birlikte vermektedir.

 
AYTEN TOPRAKÇIOĞLU
Uzman Hemşire

Evdenbiri Babyspa & Danışmalık Merkezi kurucularından olan Ayten Toprakçıoğlu 1976 yılında Edirne’de doğmuştur. İlk ve orta öğretimini Edirne’de bitirmiş olup, 1993-1995 yıllarında ön lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde, lisans eğitimini Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Bölümü’nde tamamlamıştır. Hemşirelikte yönetim yüksek lisansını 2014-2019 yılları arasında Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak uzman hemşire olmuştur.

Florence Nightingale Hastanesinde 12 yıl yenidoğan yoğun bakım ve bebek bakım hemşireliği yapmış olup son 13 yıldır sektörde öncü olan özel hastanelerde yenidoğan yoğun bakım ve bebek bakım odası sorumlu hemşiresi olarak mesleğine devam etmektedir.

Bu süreçte bebek bakımı, emzirme desteği, bebeklerde ilk yardım, çocuk gelişimi gibi birçok konuda sertifikasyon programlarına katılmıştır. Hamile pilates/yoga konusunda da sertifika programını başarı ile tamamlayarak uygulayıcı yetkisini kazanmıştır.

1995 yılından beri prematüre bebek, sağlıklı bebek ve çocukların bakımı konusunda uzmanlaşmıştır. Çalıştığı kurumlarda prematüre bebek sahibi olan annelere bebek bakımı konusunda rehberlik, çocuklarda aşı, ek besinlere geçiş sürecinde danışmalık, gebeler için yapılan doğum öncesi eğitim programlarının organizasyonu ve eğitimlerinin verilmesinde de program yöneticiliği yapmıştır.